19"DeviceCarrier1RU 1x105-26 (A7000034)
Contact for Price
DeviceCarrier for rack mounting one device 105×26 mm within 1RU (44 mm height)
| Brand | Guntermann & Drunck |
|---|
Part number: 19"DeviceCarrier1RU 1x105-26
SKU:
19"DeviceCarrier1RU 1x105-26
Categories: Accessories, Rack-Mount-Sets
Tags: Accessory, G&D, Guntermann & Drunck, Rack-Mount-Sets
Description
Product Details
DeviceCarriers
are space-saving mounting solutions for all G&D devices that are housed in small housings.
Technical Specifications
| General | |
|---|---|
| Brand | G&D |
| Product group | Accessories |
| Product Family | Rack-Mount-Sets |
| Country of origin | Germany |
| Housing | |
| Material | Anodised aluminium |
| Active cooling (fan) | no |
| Width ca. | 436 mm |
| Height ca. | 44 mm |
| Weight ca. | 0.18 kg |
Source: G&D — 19″DeviceCarrier1RU 1×105-26 (A7000034). Verify with manufacturer.
Shipping & Delivery

