19"DeviceCarrier1RU 2x170mm for VisionXS DT variants (A7000057)
Contact for Price
Device carrier for combined rack mounting of up to 2 devices VisionXS(-IP) DT 170 mm within 1RU
| Brand | Guntermann & Drunck |
|---|
Part number: 19"DeviceCarrier1RU 2x170mm for VisionXS DT variants
SKU:
19"DeviceCarrier1RU 2x170mm for VisionXS DT variants
Categories: Rack-Mount-Sets, Accessories
Tags: Accessory, G&D, Guntermann & Drunck, Rack-Mount-Sets
Description
Product Details
DeviceCarriers
are space-saving mounting solutions for all G&D devices that are housed in small housings.
Technical Specifications
| General | |
|---|---|
| Brand | G&D |
| Product group | Accessories |
| Product Family | Rack-Mount-Sets |
| Country of origin | Germany |
| Housing | |
| Width ca. | 483 mm |
| Height ca. | 43 mm |
| Depth ca. | 204 mm |
| Weight ca. | 2.39 kg |
Shipping & Delivery

